Nepaisant to, kad šylant orams ir saulei vis kylant aukštyn darbai ūkiuose virte verda, svarbioms diskusijoms, galinčioms turėti praktinių pokyčių ūkių veikloje, žemdirbiai laiko randa.
Balandžio 2 d. Kaune į seminarą – praktinę diskusiją „Augalų apsaugos priemonių taikymas praktikoje” atvyko apskrities žemdirbiai, pasirinkę skirtingas ūkininkavimo kryptis – įprastą augalininkystę (javų auginimą), daržininkystę, uoginininkystę, sodininkystę.
Būtinas abipusis dialogas
Anot seminaro-diskusijos idėjos autorius Kauno rajono ūkininkų sąjungos vadovo Mindaugo Maciulevičiaus, labai norisi, kad žemdirbiai turėtų glaudesnį santykį, socialinį dialogą su jų veiklą reglamentuojančiomis arba kontroliuojančiomis institucijomis. Tad augalininkystės sezonui įsibėgėjant, į susitikimą buvo pakviesti Valstybinės augalininkystės tarnybos atstovai bei su ūkininkais glaudžiai dirbantys Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos specialistai, kurie savo klientų problemas žino geriausiai.
Valstybinės Augalininkystės tarnybos direktoriaus pavaduotojas Mantas Butas susitikimo pradžioje džiaugėsi iniciatyvomis iš žemdirbių, sakė, kad norisi išgirsti ūkininkų problemas iš pirmų lūpų ir žadėjo atsižvelgti į jų pasiūlymus.
Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktorius Saulius Cironka ūkininkams priminė, kad savo ūkiuose gali naudotis nemokama informacine sistema IKMIS, o platesnius sistemos funkcionalumus pristatė Technologinių paslaugų skyriaus vadovas Rimas Magyla. Susitikime taip pat dalyvavo ir direktoriaus pavaduotojas Rimtautas Petraitis, Tiksliojo ūkininkavimo paslaugų ir kompetencijų centro vadovas Karolis Urba, Rinkodaros skyriaus vadovė Erika Mankutė, Kauno r. konsultavimo biuro konsultantai.
„LŽŪKT augalininkystės konsultantai jau pasklido po laukus ir pradėjo pasėlių dinaminius stebėjimus 40-yje šalies savivaldybių, kur viso augalų vegetacijos sezono metu vykdys augalų ligų bei kitų žaladarių apskaitas ir prognozuos plitimo tendencijas. Reikalingiausią ir aktualiausią informaciją iš stebimų pasėlių visoje Lietuvoje rasite sistemoje IKMIS: orų prognozes ir informaciją apie augalų ligų ir kenkėjų plitimą, kiek iškrito kritulių, kokia temperatūra laikėsi dirvožemyje ir aplinkoje, stichinius meteorologinius reiškinius: šalnas, sausrą, ilgą lietingą laikotarpį“, – akcentavo R. Magyla.
Seminaro-diskusijąos akcentas – darbas grupėse
Renginio metu siekta išsigryninti esmines žemdirbiams kylančias problemas, pasiūlymus. Dėl skirtingų ūkininkavimo krypčių, vykdant skirtingą produkcijos gamybą, darbas vyko trijose grupėse – augalininkystės, daržininkystės, sodininkystės ir uogininkystės.
Kiekvienoje darbo grupėje nuomonių, matomų problemų netrūko. Ūkininkai dalinosi patirtimi, siūlė savo sprendimus, kaip problemos galėtų būti sprendžiamos operatyviau ir efektyviau.
Apibendrinant darbo grupių susistemintas problemas, dažniausiai buvo kalbama apie platesnį registruotų augalų apsaugos produktų asortimentą, kovojant su augalų ligomis bei kenkėjais, diskutuota apie produktų apskaitos problemas, tręšiamųjų produktų sandėliavimo ne visiškai racionalius reikalavimus. Taip pat siūlyta įvesti leistinas paklaidas augalų apsaugos produktų panaudotoms minimalioms ir didžiausioms registruotoms normoms, svarstyti galimybę suvienodinti tų pačių veikliųjų medžiagų karencijos laikotarpį skirtingiems augalams, ir peržiūrėti kitus, ūkininkų manymu, perteklinius reikalavimus.
O kas toliau?
Kauno ūkininkų sąjungos vadovas M. Maciulevičius seminaro dalyviams žadėjo susisteminti žemdirbių išsakytas problemas, jas sudėlios į raštą ir jį pateiks Lietuvos žemės ūkio tarybai, siekiant, kad jos nukeliautų teisės aktus kuriančioms institucijoms.
VAT direktoriaus pavaduotojas M. Butas žadėjo, kad išsakytas problemas aptars su komanda ir ieškos sprendimų toms, kurias operatyviai gali išspręsti VAT.
Autorė Erika Mankutė, Rinkodaros skyriaus vadovė
Nuotraukos autorės
© 2025 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |