Gera žinia ūkininkaujantiems, ypač smulkiesiems ir siekiantiems gerinti ūkio veiklos rezultatus, labiau įsigilinti į aplinkos apsaugos reikalavimus ar ketinantiems taikyti inovatyvias technologijas. Yra puiki galimybė gauti nemokamų profesionalių konsultacijų arba ieškoti sprendimų ir patarimų bendraminčių diskusijų grupės veikloje. Tereikia dalyvauti Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos įgyvendinamame „Žemdirbių konsultavimo“ projekte. Apie tai kalbamės su projekto vadove Daiva Gurauskiene.
Konsultavimo tarnyba „Žemdirbių konsultavimo“ projektą įgyvendina ne pirmus metus. Kiek ši parama aktuali ir naudinga pareiškėjams?
Pagal šį projektą konsultuojame jau ne vienus metus. Per trejus metus daugiau nei 10 tūkstančių žemdirbių pasinaudojo šia parama.Konsultavimo tarnyba pripažinta viena iš konsultavimo paslaugų teikėjų. Parama visuomet naudinga, nes ūkininkaujantiems kyla daugybė klausimų, susijusių su technologijomis, atsiranda naujų reikalavimų, kuriuos reikia įgyvendinti, galų gale kiekvienas ūkis turi savą specifiką, tad ši parama tikrai aktuali. Pareiškėjai, kurie anksčiau pagal šią priemonę teikė paraiškas ir gavo teisę konsultuotis, noriai dalyvauja ir tai išnaudoja. Sulaukiame daug įvairiausių klausimų, mūsų klientai domisi, aktyviai ir drąsiai sako savo poreikius ar nuomonę.
Kas gali kreiptis paramos ir iki kada?
Ūkininkai, ypač ūkininkaujantys smulkiuose ūkiuose, ir kiti asmenys, užsiimantys žemės ūkio veikla bei įregistravę žemės ūkio valdą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registre, gali gauti paramą iki 2022 m. kovo.
Žemės ūkiui susiduriant su nemenkais iššūkiais siekiant tvariai ūkininkauti galbūt atsirado ir naujų konsultavimo krypčių? Pagal kokias temas bus teikiamos konsultacijos šį kartą?
Ypatingas dėmesys šįkart skiriamas inovacijoms ir skaitmeninio žemės ūkio temoms, kurios apima penkias pagrindines temas:
Gaminamos augalininkystės ir gyvulininkystės produkcijos konkurencingumo didinimas (tiksliojo ūkininkavimo technologijų taikymas, dirvožemio derlingumo išsaugojimas ir gerinimas, integruota augalų apsauga, gyvūnų sveikatingumo ir gerovės užtikrinimas, produkcijos (pieno, mėsos) kokybės gerinimas, ganyklos, pašarų gamyba ir subalansuotas šėrimas.
Kooperacijos žemės ūkyje plėtra (naujos kooperatinės bendravimo formos ir tikslai. Bendravimo poreikio nustatymas ir galimybių vertinimas, kooperatinės bendrovės (kooperatyvo) veiklos prognozavimas, plėtros galimybių vertinimas, kooperatinių bendrovių (kooperatyvų) investicijų poreikio ir finansavimo galimybių vertinimas).
Žemės ūkio verslo planavimo ir veiklos teisiniai klausimai (ūkio veiklos finansinė, ekonominė analizė ir rekomendacijos, ūkio finansavimo galimybių vertinimas – piniginių srautų planavimas, ūkio veiklos prognozavimas, ūkio plėtros (investicijų poreikio) galimybių vertinimas, darbo rinkos analizė ir darbo kodekso nuostatų įgyvendinimas, gaminamos produkcijos savikainos apskaičiavimas ir analizė, mokestinių įsipareigojimų vertinimas ir analizė).
Europos Sąjungos žaliojo kurso įgyvendinimo, Gerosios žemės ūkio praktikos kodekso, ekologinio ūkininkavimo ir klimato kaitos klausimais (naminių gyvulių šėrimo subalansavimas mažesniam N dujų išsiskyrimui, gyvulių gerovė, aplinkosauga ir ŠESD mažinimas, subalansuota augalų mityba ir trąšų naudojimas ŠESD mažinimui, dirvožemio anglies didinimas ir ŠESD mažinimas, ekologinė augalininkystė, ekologinė gyvulininkystė, efektyvus žemės ūkio išteklių naudojimas).
Daugiau www.agroakademija.lt
© 2025 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |