Naujienos

Ūkininkaujate smulkiame ūkyje – sužinokite apie galimybes gauti paramą

  2024-02-13

Nuo kovo 1 iki balandžio 30 d. renkamos paraiškos ES paramai, skiriamai smulkiems ūkiams. Ar verta bandyti, ar prisiimti įsipareigojimai nebus didelė našta? Visais paramos klausimais konsultuoja Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos rajonų biurų konsultantai.

Dirbate smulkiame ūkyje, galvojate, kad reikėtų įsigyti naujos ar naudotos technikos, investuoti į statybą ar remontą, įsigyti trumpalaikio turto pieno ūkiui ar kitam žemės ūkio sektoriui – pasidomėkite šia 100 proc. intensyvumo parama.

Didžiausia išmoka – 15000 Eur, o remiama žemės ūkio produktų gamyba, taip pat  jų (pagamintų, išaugintų valdoje) perdirbimas ir tiekimas rinkai.

„Kyla klausimų: ar verta bandyti, ar prisiimti įsipareigojimai nebus didelė našta? Abejonės suprantamos, tik niekada nesužinosi, jei neklausi. Viską išsiaiškinti galite mūsų rajonų biuruose“, – sako LŽŪKT Rinkodaros skyriaus vadovė Erika Mankutė.

Melžiantiems nuo 3 iki 9 karvių

Jei norite investuoti į pieninės gyvulininkystės sektorių, prioritetiniai balai skiriami, kai verslo plane numatoma įsigyti melžimo įrangą, pieno šaldymo įrangą, betonines mėšlides ir srutų kauptuvus ir kt.

Prašant paramos pieninei galvijininkystei, pagal VED duomenis pieninių veislių melžiamų karvių skaičius turi būti ne mažesnis kaip 3 ir ne didesnis kaip 9. VED struktūroje pagal pieninių veislių melžiamas karves paskaičiuotas VED turi sudaryti daugiau kaip 50 proc. bendrojo VED.

Planuojantiems kurti specializuotą ūkį

Paramos galima kreiptis ir planuojant kurti specializuotą gyvulininkystės, daržininkystės, uogininkystės, sodininkystės arba mišrų ūkį, kurio viena iš veiklos sričių yra gyvulininkystė.

Tuomet pareiškėjo VED turi būti ne mažesnis kaip 4000 ir ne didesnis kaip 7999 Eur, o pajamos, gautos už žemės ūkio paslaugas, sudaryti mažiau kaip 50 proc. VED.

Svarbu žinoti 

Visiems pareiškėjams prioritetinių balų prisideda, jei jie ne vyresni nei 40, yra kooperatyvo nariai, dar niekada negavę paramos pagal veiklos sritį „Parama smulkiems ūkiams“. Sąlygų prioritetiniams balams gauti yra ir daugiau.

Svarbu būti savo vardu įregistravusiems valdą ar ūkį, 2023 m. deklaravusiems pasėlius ar registravusiems ūkinius gyvūnus. 

„Tiesa, jei jau esate gavę paramą pagal vieną iš šių remiamų veiklų, pakartotinai ji gali būti skiriama tik kitai remiamai veiklai“, – akcentavo Erika Mankutė. 

Tad konsultuokitės, domėkitės, aiškinkitės. LŽŪKT  biurų adresus rasite čia. 

Praktiški patarimai siekiantiems gauti paramą

Autorė Jolanta Dalia Abarienė

Nuotraukos iš LŽŪKT archyvo