Nuo projekto įgyvendinimo pradžios įvairiuose Lietuvos rajonuose suorganizuoti 67 mokymai (iš planuojamų 128). Mokymuose jau dalyvavo daugiau kaip 920 ūkininkų ir jaunųjų ūkininkų. Ūkininkams ypač aktualios technologinės mokymo programos. Ne mažiau aktyvus jaunieji ūkininkai, kurie mokosi pagal beveik visas 12 mokymo programų. Planuotas vidutinis mokymų dalyvių skaičius vienuose mokymuose buvo 12, šiuo metu vidutinis dalyvių skaičius vienoje grupėje yra 14.
Populiariausios ir daugiausia klausytojų sulaukusios mokymo programos šiais projekto įgyvendinimo metais buvo „Ekonominės (ūkinės) veiklos planavimas ir finansavimo galimybės“ (kodas 396131406) – vidutinis klausytojų skaičius grupėje 19, „Aplinkosauga ir tręšimo planavimas“ (kodas 293185010) – vidutinis klausytojų skaičius grupėje 17, „Finansinių ataskaitų duomenų naudojimas ūkininko ūkio valdymo sprendimams priimti“ (kodas 396134412) – vidutinis klausytojų skaičius 17, „Agrarinė aplinkosauga ir kraštovaizdžio gerinimas“ (kodas 296185007) – vidutinis klausytojų skaičius grupėje 16, „Atliekų tvarkymas žemės ūkyje“ (kodas 296185014) – vidutinis klausytojų skaičius 14.
Dėl covid pandemijos dalis mokymų persikėlė į internetą. Tai buvo nemenkas iššūkis ūkininkams, įpratusiems prie bendravimo auditorijoje, ir mokymuose lektoriaujantiems konsultantams, kurie teorines bei praktines žinias turėjo perteikti nuotoliniu būdu.
Pastaruoju metu jau pastebima tendencija, kad vis daugiau ūkininkų pageidauja mokytis nuotoliniu būdu, nes sutaupo laiko, nepatiria vykimo išlaidų, gali klausytis ne tik savo rajono konsultantų.
Nemokami mokymai bus organizuojami ir 2022 m.
Kitais metais ūkininkai ir jaunieji ūkininkai bus kviečiami mokytis pagal augalininkystės ir gyvulininkystės technologines mokymo programas: „Žiemkenčių auginimo technologijos įtaka augalų žiemojimui“ (kodas 296162024, trukmė 16 akad. val.), „Žolynų tvarkymas ir žolinių pašarų gamyba prekiniame pieno ūkyje“ (kodas 396162006, trukmė 24 akad. val.), „Karvių sergamumo mastitu mažinimas ir pieno kokybės gerinimas“ (kodas 296164108, trukmė 24 akad. val.). Ypač aktualūs mokymai „Finansinių ataskaitų duomenų naudojimas ūkininko ūkio valdymo sprendimams priimti“ (kodas 396134412, trukmė 8 akad. val.). Ne mažiau svarbi ir aplinkosaugos tematika, tad bus organizuojami mokymai pagal mokymo programą „Ūkininkavimas hidrografiškai jautriose teritorijose“ (kodas 296185015, trukmė 8 akad. val.).
Nemokami mokymai pagal minėtas ir dar daugiau mokymo programų bus organizuojami iki 2022 m. birželio. Informacija apie juos skelbiama Žemdirbių mokymo ir informavimo sistemoje (ŽMIKIS), VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros interneto puslapio skiltyje „Mokymai“ (www.litfood.lt) ir portalo Agroakademija skiltyje „Mokymai ir renginiai“ (www.agroakademija.lt).
Įgyvendinimo laikotarpiu projektą administruoja VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos specialistės: projekto vadovė Ingrida Babenskienė, Mokymo paslaugų skyriaus vadovė, finansininkė Rasa Kučinskienė, buhalterė, projekto koordinatorė Renata Stašinskienė, Mokymo paslaugų skyriaus vyresnioji specialistė.
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, Stoties g. 5, Akademija, Kėdainių r., tel. (8 347) 44 020, el. p. [email protected], portalai www.lzukt.lt ir www.agroakademija.lt
Projektą remia Lietuvos Respublika
© 2024 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |