Šioje paprastoje grandinėje: Žemė-Derlius-Gyvybė – svarbiausias vaidmuo tenka pirmajai grandžiai. Tenkinant žmonijos reikmes, intensyvinama gamyba, todėl neturėtų stebinti, kad dirvožemis praranda gyvybingumą. Jo atsistatymas, kaip žinia, vyksta labai lėtai. Tad dirvožemio išsaugojimas bene kiekvienoje valstybėje tampa vis aktualesniu, o prevencinių priemonių ieškojimas ir taikymas – prioritetiniu darbu.Kokie turėtų būti priimti ne vienadieniai ir integruoti sprendimai siekiant pasiekti našų, rentabilų ir aplinkai draugišką rezultatą? Jų ieškota ir patirtimi dalintasi Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) vasario 9–10 d. surengtoje nuotolinėje tarptautinėje konferencijoje „Sveikas dirvožemis – sveikam augalų derliui“.
Žemės ūkyje dirvožemio sveikata yra svarbiausias sveikos ūkio ekosistemos pagrindas, nuo kurios priklauso ne tik apsirūpinimas maistu, bet ir paviršinio, gruntinio vandens kokybė, biologinė įvairovė, žmonių sveikata bei klimato kaitos švelninimas. Todėl kuo preciziškiau kiekvienas atliks savo darbą, tuo tvaresnis bus ūkininkavimas gerinant žemės ūkio produktyvumą.
Kad tema aktuali, parodė ir konferencijoje norinčiųjų dalyvauti skaičius: į dvi dienas vykusį renginį prisijungė per tūkstantį klausytojų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš 21 užsienio valstybės. Sulaukta dalyvių iš Jungtinės Karalystės, Pakistano, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Serbijos, Belgijos, Italijos, Ispanijos, Švedijos, Vokietijos, Prancūzijos, Australijos, Olandijos, Danijos, Mauricijaus, Egipto, Maroko, Rumunijos, Armėnijos ir Vengrijos.
„Dirvožemio gerinimo tematika itin aktuali ir gausiai aptariama Europos Sąjungos žaliojo kurso kontekste. Kad žodis taptų kūnu, turime įdėti labai daug darbo, todėl pakvietėme patirtimi pasidalinti kolegas iš užsienio. Džiugu, kad sulaukėme daug klausytojų, vadinasi, einame teisingu keliu. Renginyje gausite tikrai naudingos informacijos, kuri leis ūkiuose pasiekti puikių rezultatų bei padės išsaugoti sveikesnį dirvožemį ateities kartoms“, – sakė konferencijos dalyvius sveikindamas LŽŪKT vadovas. dr. Edvardas Makelis.
Daugiau www.agroakademija.lt
© 2024 LŽŪKT
Visos teisės saugomos
Šioje interneto svetainėje pateiktą tekstinę
ir grafinę informaciją, videomedžiagą
naudoti kituose kūriniuose, kopijuoti,
platinti ir atgaminti be išankstinio
VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo
tarnybos leidimo griežtai draudžiama.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |