Naujienos

Viltis ūkininkavimui ir aplinkai – dirvožemyje atkurti gyvybės įvairovę

  2022-02-09

Šioje paprastoje grandinėje: Žemė-Derlius-Gyvybė – svarbiausias vaidmuo tenka pirmajai grandžiai. Tenkinant žmonijos reikmes, intensyvinama gamyba, todėl neturėtų stebinti, kad dirvožemis praranda gyvybingumą. Jo atsistatymas, kaip žinia, vyksta labai lėtai. Tad dirvožemio išsaugojimas bene kiekvienoje valstybėje tampa vis aktualesniu, o prevencinių priemonių ieškojimas ir taikymas – prioritetiniu darbu.Kokie turėtų būti priimti ne vienadieniai ir integruoti sprendimai siekiant pasiekti našų, rentabilų ir aplinkai draugišką rezultatą? Jų ieškota ir patirtimi dalintasi Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) vasario 9–10 d. surengtoje nuotolinėje tarptautinėje konferencijoje „Sveikas dirvožemis – sveikam augalų derliui“.

Žemės ūkyje dirvožemio sveikata yra svarbiausias sveikos ūkio ekosistemos pagrindas, nuo kurios priklauso ne tik apsirūpinimas maistu, bet ir paviršinio, gruntinio vandens kokybė, biologinė įvairovė, žmonių sveikata bei klimato kaitos švelninimas. Todėl kuo preciziškiau kiekvienas atliks savo darbą, tuo tvaresnis bus ūkininkavimas gerinant žemės ūkio produktyvumą.

Kad tema aktuali, parodė ir konferencijoje norinčiųjų dalyvauti skaičius: į dvi dienas vykusį renginį prisijungė per tūkstantį klausytojų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš 21 užsienio valstybės. Sulaukta dalyvių iš Jungtinės Karalystės, Pakistano, Estijos, Latvijos, Lenkijos, Serbijos, Belgijos, Italijos, Ispanijos, Švedijos, Vokietijos, Prancūzijos, Australijos, Olandijos, Danijos, Mauricijaus, Egipto, Maroko, Rumunijos, Armėnijos ir Vengrijos.

„Dirvožemio gerinimo tematika itin aktuali ir gausiai aptariama Europos Sąjungos žaliojo kurso kontekste. Kad žodis taptų kūnu, turime įdėti labai daug darbo, todėl pakvietėme patirtimi pasidalinti kolegas iš užsienio. Džiugu, kad sulaukėme daug klausytojų, vadinasi, einame teisingu keliu. Renginyje gausite tikrai naudingos informacijos, kuri leis ūkiuose pasiekti puikių rezultatų bei padės išsaugoti sveikesnį dirvožemį ateities kartoms“, – sakė konferencijos dalyvius sveikindamas LŽŪKT vadovas. dr. Edvardas Makelis.

Daugiau www.agroakademija.lt