Naujienos

Vykdote individualią žemės ūkio veiklą – išvenkite rūpesčių dėl reikalavimo tvarkyti buhalterinę apskaitą

  2022-05-19

Nuo gegužės 1 d. visi ūkininkai ir gyventojai, kurie neįregistravę ūkininko ūkio vykdo individualią žemės ūkio veiklą, privalo tvarkyti buhalterinę apskaitą. Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos biuruose apskaitą tvarkantys konsultantai patars, kaip išvengti reikalavimo sukeltų rūpesčių.

Iki šiol buhalterinę apskaitą tvarkyti turėjo tik ūkininkai, pretenduojantys ar gaunantys valstybės, Europos Sąjungos fondų paramą, jeigu šios paramos teikimo sąlygose tai būdavo numatyta, ir ūkininkai bei gyventojai, įsiregistravę pridėtinės vertės mokesčio mokėtojais. Jei esate vienas iš jų, atvykite į savo rajone ar savivaldybėje esantį Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos biurą. Čia dirbantys konsultantai patars, kurią finansinės apskaitos tvarką pasirinkti – supaprastintą ar dvejybinio įrašo.

Pasirinkus veiklos finansinę apskaitą tvarkyti pagal supaprastintos finansinės  apskaitos tvarką, reikės pildyti „Pinigų kasoje, mokėjimo paslaugų teikėjo sąskaitose ir pirkimų ir pardavimų apskaitos žurnalą“, paprastai vadinamą „Žaliuoju žurnalu“. Jį galėsite įsigyti biure, sužinosite, kaip pildyti.

Dvejybiniu įrašu tvarkyti veiklos finansinę apskaitą prireiktų, jei galvojate apie nacionalinę ar Europos Sąjungos paramą savo verslui plėsti.

Manote, kad patiems tvarkyti veiklos finansinę apskaitą sudėtinga, tarkitės dėl šios paslaugos su biuro konsultantais. Jie paaiškins visas sąlygas ir galimybes.

Privalumai dalyvaujantiems projekte „Žemdirbių konsultavimas“

Rinkos sąlygos keičiasi, šiuolaikiniai smulkūs ūkiai persiorientuoja, tampa verslesni – augina ir patys realizuoja produkciją, taip užsukdami smulkaus žemės ūkio verslo ratą. O kas svarbiausia kuriant stabilų, kad ir smulkų verslą ar ūkį – tvarkinga finansinė apskaita – ne tik atsiskaitant VMI, bet ir priimant apgalvotus ir savalaikius sprendimus.

„Daug metų dirbdami su ūkininkaujančiais smulkiuose ūkiuose pastebime, kad ūkiai tampa verslesni, tačiau ūkininkai teigia, kad jiems dažnai trūksta žinių ūkio finansinės apskaitos, ekonomikos ir verslumo klausimais, o konsultuotis bijoma, nes manoma, kad konsultacijos gali būti per brangios. Nemažai ūkininkų pakeitė savo nuostatas pradėję su mumis bendradarbiauti ir pasinaudoję remiamomis konsultacijomis – dalyvaudami projekte „Žemdirbių konsultavimas“ ar kituose panašiuose projektuose. Projektas vėl startuoja. Kviečiu smulkių ūkių šeimininkus jame dalyvauti, kadangi viena iš remiamų konsultacijų sričių – žemės ūkio verslo planavimas ir veiklos teisiniai klausimai. Jeigu jūs atitinkate paramos priemonei keliamus reikalavimus, apsilankę Konsultavimo tarnybos biuruose, gausite nemokamas konsultacijas ir finansinės apskaitos klausimais“, – sakė Konsultavimo tarnybos Paslaugų pardavimo ir teikimo padalinio vadovė Asta Šakickienė. 

LŽŪKT informacija