Diskusija apie konsultavimo verslą ir galimybes tapti konsultantu

2016-03-04 09:36:28

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) mokymų centre „Agroakademija“ lankėsi studentai iš Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU). Jaunuoliams pristatytos pasaulinės ir Lietuvos žemės ūkio tendencijos. Kalbėta apie konsultavimo verslą ir darbuotojų atrankos į LŽŪKT sistemą.

Mokymų centrą „Agroakademija“ aplankė ASU Konsultavimo metodologijos dėstytoja Jolanta Stankevičiūtė su grupe Miškų ir ekologijos fakulteto magistrantų.

Jaunuolius domino konsultavimo paslaugų įkainių sistema, mobilios gyvulininkystės laboratorijos darbo specifika, ūkio valdymo programos „e-GEBA“ įsigijimo galimybės. Taip pat jie klausė apie konsultantų kompetencijų tobulinimo sistemą, domėjosi, kaip LŽŪKT organizuojamos naujų darbuotojų atrankos, su kokiais sunkumais susiduria rajonuose dirbantys konsultantai.

Susitikime su studentais bendravęs LŽŪKT direktoriaus pavaduotojas Rimtautas Petraitis akcentavo, kad konsultavimas šiuo metu jau yra verslas, todėl konsultantui labai svarbu žinoti apie žemės ūkio rinkos tendencijas. Jis turi suteikti kuo daugiau efektyvios informacijos, kad klientas galėtų atsirinkti ir pats priimti tinkamiausią sprendimą. Jis supažindino jaunuolius su pasaulinėmis ir Lietuvos žemės ūkio tendencijomis, LŽŪKT veikla. Pasak R. Petraičio, šiuo metu žemės ūkio specialybių studentams būtina žinoti pagrindinius konsultavimo metodologijos principus.

Jaunuolius domino darbuotojų atrankos į LŽŪKT sistema. Personalo skyriaus vadovė Sonata Gabševičienė supažindino juos su atrankos organizavimu. Ji patarė jaunuoliams prieš pokalbį pasidomėti įmone, kurioje pretenduoja dirbti. Taip pat akcentavo, kad svarbu sukurti motyvacinį laišką, pabrėžiantį gebėjimus ir atspindintį įmonės veiklą, tik jokiu būdu nekopijuoti CV iš interneto.

Su mokymo centru „Agroakademija“ studentus supažindina Mokymų skyriaus vadovė Ingrida Babenskienė

 Mokymų klasėje

Diskutuoja dėstytoja Jolanta Stankevičiūtė 

 Su studentais bendrauja direktoriaus pavaduotojas Rimtautas Petraitis

Mokymų centro „Agroakademija“ laisvalaikio zonoje

LŽŪKT informacija