Pavasaris prasideda parodoje „Ką pasėsi“

2016-03-30 10:24:02

Vakar Aleksandro Stulginskio universitete (ASU) įteikti 21-osios tarptautinės žemės ūkio parodos „Ką pasėsi 2016“ medaliai ir diplomai. Jais apdovanoti komisijos atrinkti 10 parodos eksponatų.  Tarp geriausiųjų – ir Konsultavimo tarnybos sukurta gyvulių sveikatingumo įvertinimo paslauga, teikiama naudojant inovatyvius diagnostikos įrankius – mobilią gyvulininkystės laboratoriją.

„Itin svarbi universiteto veiklos dalis – partnerystė su verslu. Jūs esate pagrindinė mūsų tikslo pasiekimo  dalis,“ – šventėje sakė ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas.

Į šventę atvyko ir parodos medalio autorius, skulptorius, respublikinių renginių dalyvis ir laureatas, Marijus Petrauskas. Parodai medalius skulptorius kūrė nuo 1999 m. „Vienas iš džiugių akimirkų man yra faktas, kad aš savo darbo  kokybe, sukurtu produktu, menine jo dalimi įtinku kolektyvui, suburiančiam labai didelę dalį Lietuvos. Su savo darbais dalyvauti parodoje man yra garbė,“  – sakė medalio autorius.

Medalio forma – kiaušinis, pasirinkta neatsitiktinai. Pasak ASU Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko Parodų organizavimo centro vadovės Birutės Steikūnienės, norima išlaikyti unikalumą ir simbolizmą. Kiaušinis – vaisingumo, tobulumo, klestėjimo, sveikatos ir grožio simbolis. Jis simbolizuoja ir gamtos prisikėlimą, gyvybės atsiradimą, gyvenimo atsinaujinimą, augalijos gimimą, jos žydėjimą ir vaisingumą. Kiaušiniui priskiriama magiška galia. Jame esą kaupiasi deivių gimdytojų galia, todėl žemdirbiai kiaušinius nešiojo po laukus, aukojo žemės ir derliaus deivėms, mirusiems proseniams.

Iš viso komisijai šiemet buvo pateikta 20 eksponatų. Iš jų atrinkta 10. Vertinimo komisiją sudarė: LR žemės ūkio ministerijos Žemės ūkio gamybos ir maisto pramonės departamento direktorius Rimantas Krasuckis, ASU Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko direktorius dr. Virginijus Venskutonis, ASU Naujų technologijų centro vadovas dr. Vytautas Liakas, ASU Žemės ūkio inžinerijos ir saugos instituto direktorius prof. Dainius Steponavičius.

„Eksponatai buvo atrinkti įvertinus įmonių atsiųstus aprašus, pateiktas rekomendacijas, eksponatų įvertinimus ir laimėjimus kitose parodose, jų žinomumą pasaulyje,“ –  sakė komisijos vadovas, ASU Mokslo skyriaus vedėjas prof. Egidijus Šarauskis.

Parodos medalis už mobilios laboratorijos paslaugas

Anot mokslininkų, didžiausią gyvulininkystės ūkio pelningumą lemia pusiausvyra tarp gyvulio šėrimo ir produktyvumo, sveikatingumo ir reprodukcijos – šių sričių suvaldymas būtinas užtikrinant ūkio ekonominį našumą. Konsultavimo tarnyba, atsižvelgdama į sunkmetį gyvulininkystės ūkio šakos rinkoje, sukūrė gyvulių sveikatingumo įvertinimo paslaugą, teikiamą naudojant inovatyvius diagnostikos įrankius – mobilią gyvulininkystės laboratoriją.

Tai nauja Konsultavimo tarnybos paslauga, pradėta teikti 2015 m. rugsėjį gyvulininkystės specialistams tiesiogiai atvykus į bet kurį Lietuvos ūkį. Mobilią laboratoriją sudaro moderniausi gyvulininkystės tyrimų prietaisai, sukomplektuoti mikroautobuse. Prietaisais tiriamas gyvulių sveikatingumas, pieno kokybės rodikliai ir ūkio pašarų bazė, gyvulių reprodukcinė sistema, įvertinamos laikymo sąlygos. Kadangi tyrimai atliekami mobiliais laboratoriniais prietaisais – rezultatai pateikiami čia pat, ūkyje (ėminių papildomai nereikia vežti į laboratoriją). Taip ūkininkas sutaupo laiko ir lėšų, o atsižvelgdamas į profesionalias specialistų rekomendacijas, gali planingai siekti efektyvesnių ūkio veiklos rezultatų gerindamas gyvulių sveikatingumą, reprodukciją, šėrimo ir laikymo sąlygas.

Mobili gyvulininkystės laboratorija – unikali ir neturinti analogų Lietuvoje. Su jos prietaisais dirbantys profesionalūs Konsultavimo tarnybos specialistai padeda gerinti gyvulių sveikatingumą, reprodukciją ir gerovę mažindami  ūkyje gaminamos produkcijos savikainą. Daugiau informacijos apie mobilios laboratorijos paslaugas rasite čia.

Tai jau 7 pavasarinės parodos medalis, kurį pelnė Konsultavimo tarnyba.

ASU Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko direktorius dr. Virginijus Venskutonis (pirmas iš kairės) ir rektorius prof. Antanas Maziliauskas pasveikino Konsultavimo tarnybą, pelniusią parodos medalį. Apdovanojimą atsiima Gyvulininkystės skyriaus vadovė Daiva Gurauskienė ir vyresnysis gyvulininkystės specialistas Vytas Gudaitis.

Laukiame JŪSŲ stende ir seminare!

Apsilankę Konsultavimo tarnybos stende (2 paviljonas), turėsite galimybę pasikonsultuoti visais Jums aktualiais klausimais, susipažinsite su naujausiomis paslaugomis, pabendrausite su paslaugų kūrėjais. Jūsų laukia ūkio apskaitos, verslo ekonomikos, gyvulininkystės, augalininkystės, mokymų specialistai, pasiruošę suteikti reikiamas konsultacijas!

Gyvulininkystės ūkių šeimininkus balandžio 1 d. (penktadienį) 13.30 val. kviečiame į seminarą „Inovatyvių diagnostinių įrankių panaudojimas gyvulių sveikatingumui užtikrinti“ (ASU IV rūmų 204 aud.). Konsultavimo tarnybos vyresnysis gyvulininkystės specialistas Vytas Gudaitis pristatys gyvulių sveikatingumo įvertinimo paslaugą, kuri teikiama naudojant mobilią gyvulininkystės laboratoriją. Sužinosite visus laboratorijos privalumus, o specialistas atsakys į Jums rūpimus klausimus, patars, kaip planingai siekti efektyvesnių ūkio veiklos rezultatų gerinant gyvulių sveikatingumą, reprodukciją, šėrimo ir laikymo sąlygas. Be to, galėsite dalyvauti žaidime, kurio prizas – du mobilios laboratorijos paslaugų komplektai Jūsų ūkiui!

Apie parodą skaičiais

Tai 21-oji pavasarinė ir iš viso keturiasdešimt antroji paroda, rengiama ASU. Šiemet parodoje dalyvauja 343 įmonės ir organizacijos, apie 200 smulkiųjų augintojų, gamintojų, amatininkų. Į parodą atvyko 19 kompanijų iš užsienio – Lenkijos, Vokietijos, Latvijos, Estijos, Ukrainos. Parodos dalyviai sulaukė svečių iš 20 pasaulio šalių: ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir tolimųjų kraštų: Turkijos, Indijos, Japonijos.

Kaip visada, gausiausia parodoje žemės ūkio technikos ekspozicija. Jos reikmėms parengto 28 000 kv. m. asfaltuotos dangos ploto neužteko. Dalis technikos ekspozicijų – 5 500 kv. m. yra įsikūrusi ant vejos. Pasak organizatorių, žemės ūkio technikos ekspozicija šiemet išaugo 15 procentų.

Dviejuose naujuose paviljonuose įsikūrusios 115 įmonių, pristatančios augalų priežiūros priemones, smulkiąją žemės ūkio techniką ir technologijas, fermų įrangą, konsultavimo bei kitas paslaugas ir produktus.

Kaip ir kasmet, parodos lankytojų laukia ypač gausi šviečiamoji programa. Keturiasdešimt trys seminarai apima pačias įvairiausias temas, nuo susietos paramos gyvulininkystės sektoriui 2015–2020 m. paramos išaiškinimo iki želdynų tvarkymo aktualijų.

Paroda „Ką pasėsi... 2016“ vyks kovo 31 – balandžio 2 dienomis.

Pirmosios parodos dienos akimirkos 

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos specialistų komanda

 Su parodos lankytojais bendrauja Gyvulininkystės skyriaus specialistas Vytas Gudaitis

Paslaugas pristato augalininkystės skyriaus specialistas Gintautas Klevinskas (kairėje)

Medalių įteikimo akimirkas žiūrėkite www.agroakademija.lt nuotraukų galerijoje.

Videoreportažą iš parodos žiūrėkite čia.

LŽŪKT informacija