Parodoje Baltijos miškai 2016 konsultuoja patyrę miškininkystės specialistai

2016-05-19 10:48:42

Gegužės 19–21 d. Girionyse, Kauno r., šurmuliuoja tarptautinė paroda „Baltijos miškai 2016”. Penktą kartą vykstančiame renginyje dalyvauja daugiau nei 70 įmonių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Suomijos. Konsultavimo tarnybos Miškininkystės paslaugų grupės specialistai joje dalyvauja pirmą kartą.

Renginio organizatoriai teigia, kad šiais metais parodos dalyviai galės susipažinti su biokuro ruošos, miškų atkūrimo ir įveisimo, priežiūros ir tvarkymo, kirtimo technika, medienos, vandens lygio želvietėse mažinimo ir kitais įrenginiais. Kiekvienas parodos lankytojas turės progą konsultuotis su patyrusiais miškininkystės specialistais.

Konsultavimo tarnybos miškininkystės paslaugų grupės vadovas Mantas Norkūnas teigė, kad šiais metais buvo nuspręsta dalyvauti parodoje, norint supažindinti privačių miškų savininkus su esminiais darbais, kuriuos būtina atlikti miške, kad jis būtų prižiūrėtas ir teiktų realios naudos.

„Vienas iš mūsų tikslų – besiverčiančius miškininkyste supažindinti su galimybe naudotis konsultacijomis miško tvarkymo, priežiūros, atkūrimo, apsaugos ir naudojimo, ES paramos klausimais. Dabar tam tinkamiausias laikas, kadangi nuo gegužės 16 d. iki rugpjūčio 31 d. per ŽŪMIS sistemą priimamos pageidaujančių gauti nemokamas konsultacijas paraiškos. Svarbu paminėti, kad vienam pareiškėjui konsultavimo paslaugoms skiriama 1500 Eur ir kompensuojama 100 procentų. Tai puiki galimybė kiekvienam miško savininkui“, – teigė M. Norkūnas.

Parodoje „Baltijos miškai” tradiciškai bus rengiamos įvairios miškininkų ir medienos verslo atstovų varžytuvės.

 

Miškininkų komanda (iš kairės) Justinas Zenevičius, Vita Guogaitė, Mantas Norkūnas ir Šarūnas Kolcovas.

Su žinomais personažais – Dviračio žinių ūkininkais.

Parodos akimirka.

Daugiau parodos nuotraukų žiūrėkite čia

LŽŪKT informacija