Rudeninio arimo pamoka Telšių rajone – dalijimasis gerąja patirtimi

2016-10-10 10:36:23

Telšių rajono ūkininkai rinkosi į rudeninio arimo pamoką. Ją Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Telšių rajono biuras organizavo Kazio Rimkaus ūkyje, Mantvydų kaime. Renginio tikslas – perduoti gerąją patirtį.

Kazio Rimkaus ūkis – pavyzdinis. Puikiai prižiūrimi laukai, tvarkinga technika. Prieš dvejus metus ūkininkas buvo Rudeninio arimo konkurso nugalėtojas. Taigi yra ko pasimokyti.

Pasak Telšių r. biuro augalininkystės konsultanto Antano Mažeikos, dabar pats geriausias metas rudeniniam arimui. Žemė pakankamai drėgna, atšalo oras. Suarus, kol dar šilta, sudygsta piktžolių sėklos ir be jokios konkurencijos intensyviai vystosi, kaupdamos maisto medžiagų atsargas tolesnei vegetacijai. Peržiemojusios jos pavasarį vystosi toliau, sparčiai imdamos iš dirvos maisto medžiagas. Pavasarinio žemės dirbimo (dirvos ruošimo sėjai) metu dažnai nebepavyksta jų sunaikinti. Piktžolės toliau vegetuoja pasėlyje, kol atliekamas purškimas. Jeigu ūkininkai, norėdami sumažinti savikainą, pasirenka herbicidą, nesunaikinantį visų rūšių piktžolių, jos bujoja pasėlyje ir nustelbia kultūrinius augalus. Bet koks žemės dirbimas yra kova su piktžolėmis, bet arimas – vienas iš pagrindinių.

Renginio metu kalbėta ne tik apie optimaliausią arimo laiką. A. Mažeika priminė svarbiausias plūgų reguliavimo taisykles ir nurodė klaidas. Stebint profesionalaus artojo, ūkininko Kazio Rimkaus sūnaus Dainiaus Rimkaus arimą, analizuotas kiekvienas etapas, akcentuota, į ką reikia atkreipti didžiausią dėmesį.

„Rajone yra smalsių, norinčių tobulėti ūkininkų. Labai svarbu jiems perduoti geriausią patirtį. Norėtųsi, kad puikiai arti jiems būtų prestižo reikalas. Pamoka vyksta prieš Rudeninio arimo konkursą. Tikiuosi, kad iš atvykusių į renginį atsiras entuziastų, norinčių jame dalyvauti“, – sakė arimo pamoką organizavęs augalininkystės konsultantas Antanas Mažeika.

Renginio dalyviai ūkininko Kazio Rimkaus technikos angare

Su ūkininkais diskutuoja augalininkystės konsultantas Antanas Mažeika

Rudeninis arimas – labai svarbi technologinė žemės dirbimo dalis

 

Daugiau nuotraukų žiūrėkite čia.

LŽŪKT informacija