Paskutinis konkurso „Geriausi melžėjai 2013 m.“ etapas – Šilalėje

2013-11-04 09:22:06

Spalio 30 d. Šilalės rajone surengtas paskutinis šiais metais konkurso „Geriausi melžėjai 2013" etapas. Ūkininko Tomo Raudoniaus ūkyje dėl geriausios rajono melžėjos vardo varžėsi net šešios dalyvės.

Kaip ir kiekvienose varžytuvėse dalyvės turėjo atsakyti teorinių žinių testo klausimus, komisijai bei žiūrovams parodyti, kaip atlieka savo darbą. Po intensyvių varžybų komisija, sudaryta iš Josifo Taco melžimo mokymo centro darbuotojų, paskelbė geriausių Šilalės r. melžėjų vardus. Geriausiai sekėsi Kristinai Jakštienei, atstovavusiai A. Tarozos ūkiui. Nedaug pirmosios vietos laimėtojai nusileido Silva Grikštienė (A. Raudoniaus ūkis) ir Vida Dijokienė (E. Misevičienės ūkis). Nors prizinių vietų ir nelaimėjo, bet džiaugėsi dalyvavusios renginyje ir L. Juknienė (A. Raudoniaus ūkis), S. Stasytienė (E. Gečo ūkis), N. Petkuvienė (J. Baublio ūkis).

Ūkininkas T. Raudonius, laikantis 200 karvių bandą ir per dieną pagaminantis 5 t pieno, džiaugėsi, kad jo rajone jau nebe pirmus metus rengiamas toks konkursas. Šilališkio manymu, melžėjų varžytuvių organizavimas jo ūkyje – tai įvertinimas. Reiškia, kad ūkis atitinka visus konkurso rengimui keliamus reikalavimus.

Viena iš varžytuvių Šilalės rajone organizatorių LŽŪKT Šilalės r. biuro vadovė Jūratė Ciparienė sakė, kad kartais sunku prikalbinti rajono melžėjas dalyvauti konkurse, tačiau džiugu, kad  kiekvienais metais norinčiųjų varžytis vis daugėja.

Josifo Taco melžimo mokymo centro darbuotojai jau susumavo konkurso „Geriausi melžėjai 2013 m.“ rezultatus. Geriausia šalies melžėja tapo Kretingos rajono ūkininkė Alina Butkevičienė. Antrąją vietą užėmė Lina Snegiriovienė (ŽŪB „Bajėnai“), o trečiąją – Utenos rajono ūkininkė Rūta Daukševičienė. Geriausios šalies melžėjos bus apdovanotos lapkričio 8 d. konkurso „Pažangiausias gyvulininkystės ūkis 2013“ metu. 

LŽŪKT inf.